بن مژه

بن مژه یا به عبارتی تاتو خط چشم با شیوه ای نیمه دائم در خصوص پر کردن فضای خالی بین مژه‌ها و آرایش چشم ، باعث پرتر نشان دادن مژه ها می شود. این متد توسط متخصصانی در سالن ها و مراکز زیبایی به روش‌های متفاوتی انجام می‌ شود. یکی از تکنیک های پرطرفدار و معمول انجام بن مژه ، کشیدن خطی نازک در قسمت بالای خط مژه می باشد که در بعضی موارد دنباله‌ دار نیز هست. تکنسین در این زمان برای انجام تاتو خط مژه از دستگاهی که سوزن بسیار ریزی دارد استفاده می‌ کند. در واقع این ابزار با سرعت بالایی قادر به خراش پوست است تا بتواند رنگ دانه‌ها را در آن وارد کند. خط چشم در این روش به قدری ظریف و نازک است که تغییر زیادی در ظاهر چشم زیباجویان ایجاد نمی کند ، اما در واقع می توان گفت که مژه‌های فرد تیره ‌تر و پرتر به چشم می آید و حالت چشم‌ها را زیبا تر می کند. در این مقاله متوجه می‌ شویم که بن مژه چشم چیست ، نکات مراقبتی قبل و بعد از آن چگونه است و چه مزایا و معایبی دارد. اگر به دنبال تغییری نیمه دائم هستید در این مقاله از سرکار خانم نیلوفر ابراهیمی بهترین متخصص بن مژه در تهران با ما همراه باشید.

بن مژه بهتراست یا خط چشم؟

در واقع باید بگوییم به گونه ای از آرایش دائمی که بر ریشه مژه‌ها و نزدیکترین نقطه اتصال مژه‌ها روئیت می شود ، بن‌مژه می‌ گویند. زمانی که این فاصله دورتر باشد به آن میکرو یا تاتو خط چشم گفته می ‌شود. هر دوی این تکنیک ها جایگزین مناسب خط چشم های موقت و آرایشی هستند که به چشمان فرد کمک می‌ کنند تا گیراتر و زیباتر به نظر رسد. هردوی این روش‌ها و نحوه انجام آن ها با یکدیگر متفاوت می باشند. در بن‌ مژه از پوسته پوسته شدن خبری نیست. در مقابل آن خط چشم دائم باعث شده ماندگاری بیشتری ایجاد شود. در عمل ، این دو روش شباهت بسیاری به هم دارند و باعث می‌ شود تا مژه‌های مشتری تیره‌ تر و متراکم ‌تر روئیت شوند. در نهایت ، این شما هستید که تصمیم می گیرید بن ‌مژه بهتر است یا خط چشم دائمی زیرا بسیار سلیقه ای است.

بن مژه برای چه افرادی مناسب تر است؟

 • این تاتو برای اشخاصی که در مراکز عمومی و خاص مانند ادارات ، مراکز علمی ، استخر و غیره  کار می کنند ، زمان کمی برای آرایش دارند و این زمان برایشان اهمیت دارد ، برای جذابیت چشمانشان این روش را بر می گزینند.
 • متقاضیانی که مژه های کم پشت دارند و می خواهند در هر شرایطی مژه هایشان به چشم آید.
 • اشخاصی که چشم های درشت با مژه های بور دارند.
 • متقاضیانی که از انجام خط چشم و تاتوی آن دوری می کنند. از این رو به دلیل اینکه بن مژه مدل خاصی ندارد  به انجام آن علاقه نشان می دهند.
 • بانوانی که می خواهند با بن مژه به جذابیت چهره شان افزوده شود و کسی متوجه کاری که انجام داده اند نشود.
 • خانم هایی که با تاتو بن مژه به چشمان بی حالت خود زیبایی می بخشند.
 • مشتریانی که با انجام ایمن پروسه زیبایی ، چشمان خود را گیراتر می کنند.
 • برای افرادی که نه وقت ریمل زدن دارند و نه پرداخت هزینه های گزاف بابت این وسیله آرایشی
 • بانوانی که سن بالایی دارند و به دلیل بالا رفتن سنشان ، حوصله آرایش کردن ندارند و با کمرنگی و ریزش مژه هایشان ، رنگ چشمشان کمرنگ شده و جذابیت شان را از دست داده اند. زنان مسن با لرزش در دستشان کشیدن خط چشم برایشان بسیار مشکل است که با انجام این پروسه زیبایی ، زیبایی به چهره شان باز می گردد.

نکات مورد نیاز برای انجام بن مژه

 • در صورت جلوگیری از ورم بیش از حد چشم ، چگونگی برش های ایجاد شده توسط نیلوفر ابراهیمی و تبحر ایشان اهمیت زیادی دارد.
 • در بین مژه تزریق رنگدانه باید به طور منظم انجام شود.
 • بهترین متخصص بن مژه در تهران باید از قطره استریل پیش از انجام تاتو بن مژه استفاده کند.
 • تکنسین این امر باید دقت داشته باشد مواد بی حسی را کمی بالاتر از مژه ها استفاده کند.
 • محیط انجام تاتو باید کاملا بهداشتی و استریل باشد.
 • انجام بن مژه توسط تکنسین حرفه ای و با تجربه بسیار ضروری است.

بن مژه دنباله دار

مواقعی که داوطلب بخواهد این فرایند در انتهای چشم  کمی بیرون تر از خط پلک پایین و ادامه دار باشد بن مژه دنباله دار ایجاد می شود. این روش در واقع یکی از فرایندهایی است که به صورت  دنباله دار و در لابه لای مژه ها انجام می شود.

چگونگی انجام بن مژه

رنگ انتخابی کاملا سلیقه‌ای است و مشتریان عزیزمی توانند با توجه به نوع آرایش ، رنگ مورد نظرشان را برگزینند. در کل انجام این روش زیباسازی چشم ،  به 1.5 تا 2 ساعت زمان نیاز دارد. افراد پیش از مراجعه به کلینیک ، چشم‌های خود را تمیز کرده و باید بدون آرایش باشند. پس از بسته شدن چشم ها ، از کرم بی حسی مخصوص پلک استفاده می ‌شود. بعد از گذشت 30 دقیقه و بی حس شدن ناحیه مورد نظر ، متقاضی برای انجام این متد آماده می‌شود. با حرکت پلک و قرار گرفتن آن در موقعیت مناسب ،  تکنسین تاتو بن مژه را آغاز می‌ کند. در زمان انجام این کار باید به طور کامل چشم‌ها بسته شوند. پس از این که این شیوه آرایشی دائم هر دو چشم به اتمام رسید از قطره‌هایی مخصوص برای تمیز شدن و شست و شو چشم استفاده می ‌شود. پس از انجام آن به مرور زمان شاهد کم‌ رنگی و نا متقارنی این تاتو می شوید که برای ترمیم مجدد آن می توانید اقدام کنید.

آیا تاتو بن مژه عوارض دارد؟

این تکنیک زیبایی مژه بسیار حساس بوده و به دقت بالایی نیاز دارد. با توجه به اینکه یکی از اعضای حساس بدن چشم است برای هر اقدامی می بایست عواقب آن را در صورت انتخاب افراد بی تجربه در نظر بگیرید. از این رو باید به این نکته توجه داشته باشید که صرفاً افرادی که دوره تاتو دیده‌اند مناسب این کار نیستند. در برخی مواقع فرو کردن بیش از میزان معین سوزن تاتو در عمق پوست موجب التهاب و حساسیت پوستی در شخص می‌ شود. یک تاتو کار غیر حرفه ای می تواند باعث ایجاد گوشت اضافی بر سطح پلک شود. افراد باردار و یا کسانی که دارای بیماری های خاص هستند از این متد نباید استفاده کنند. با توجه به اینکه ورود ماده شیمیایی به بدن افراد می‌ تواند خطرناک باشد ، استفاده از مواد نامرغوب و غیر استاندارد ، پوست اطراف چشم افراد را  دچار لک و چروک می کند. در صورتی که به پلک آسیب وارد شود به طبع چشم هم درگیر این عارضه می ‌شود. برای انجام این تکنیک حتما با یک انتخاب خوب به یک آرایشگاه معتبر مراجعه کنید. از عوارض دیگر بن مژه می ‌توان به آلرژی ، قرمزی ، خونریزی ، تورم ، آسیب به چشم ، ریزش مژه ،  انتقال بیماری چشم ، عفونت ، تغییر رنگ پلک وغیره اشاره کرد.

آیا بن مژه در تهران درد دارد؟

خانم نیلوفر ابراهیمی با کشیدن یک کرم بی ‌حس کننده روی قسمت مورد نظر قبل از آغاز کار ، کل فرآیند را نسبتاً بدون درد برای مراجعه کنندگان انجام می دهد.. این متد برای افراد با آستانه درد پایین تر کمی ناراحت کننده است ، اما به طور کلی عموما مراجعان درد کمی داشته و یا اصلاً دردی را تجربه نمی کنند. معمولاً کشیدن بن مژه در مدت زمان 2 ساعت به طول می انجامد که فرآیند بی‌ حسی آن تقریباً 30 دقیقه است. کشیدن این متد به شکل دنباله‌ دار به صورت چشم گربه ‌ای اغلب به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

علت پخش شدن رنگ در تاتو بن مژه چیست؟

دلایلی متفاوتی در پخش شدن رنگ در این پروسه دخیل است که می توان به استفاده از رنگ مصرفی بی‌ کیفیت یا فاسد ، نوع سوزن ، غلظت رنگ ، جوهر تاتو و غیره اشاره کرد. این تاتو ، باید دارای زاویه ۹۰ درجه انجام شود ، چرا‌ که اریب گرفتن دستگاه سبب پخش شدن رنگ توسط سوزن در زیر پوست می‌ شود. برای دستیابی به غلظت مناسب جوهر، متخصص باید یک ربع تا نیم ساعت رنگ را زودتر آماده کند تا سفت شده و از حرکت آن در زیر پوست جلوگیری شود.

ماندگاری بن مژه چقدر است؟

در واقع این متد آرایشی چشم ، همان تاتوی خط چشم بدون دنباله است. ماندگاری این روش توسط بهترین متخصص بن مژه در تهران ، مانند باقی تاتوها به شرایط آب و هوایی محل زندگی ، جنس پوست افراد ، نحوه مراقبت پس از انجام این روش بستگی دارد. ماندگاری بن مژه چشم معمولا بین ۶ ماه تا 1 سال بوده که پس از کم‌ رنگ شدن آن مشتری نسبت به ترمیم آن اقدام می کند. پوست‌ های چرب اغلب عمر کوتاه تری در ماندگاری دارند که ریزش رنگ در این نوع پوست‌ها بیشتراست و در پوست های خشک قضیه کاملا برعکس است.

چگونه بن مژه را پاک کنیم؟

برای پاک کردن بن مژه چشم و جلوگیری از خطرات احتمالی به چشم و آسان‌ تر شدن این مرحله ، بهتر است از ترمیم مجدد آن جلوگیری کرده تا به مرور زمان این فرایند آرایشی دائم کمرنگ‌ شود.

نکات مهم در خصوص انتخاب بهترین متخصص بن مژه

 • برای پیشگیری از ایجاد ورم و یا التهاب چشم‌ها با انتخاب صحیح از تجربه بالای آرایشگرتان با آرامش و خیال راحت چشمان خود را ببندید تا با تورمی اندک این فرایند به پایان برسد زیرا ایشان با کنترلی استاندارد بر فشار دست و تزریق صحیح ، بن مژه را به پایان می رسانند.
 • در این صورت یک تکنسین متبحر می بایست تزریق رنگدانه‌ها را در میان مژه‌ها به طور منظم انجام دهد.
 • پیش از آغاز اعمال تاتوی چشم ، متخصص می بایست از قطره استریل چشمی استفاده کند.
 • بن مژه هیچ گونه دردی ندارد اما برای افراد حساس و به دلیل کاهش استرس ، آرایشگر شما 20 دقیقه تا یک ربع قبل از آغاز کار ، از داروی بی حسی موضعی کمی بالاتر از مژه هایتان استفاده می کند.
 • اگر داوطلب بخواهد بن مژه پلک پایین را انجام دهد ، به دلیل رفتن داروی بی حسی به داخل چشم ، ایجاد حساسیت ،  سوزش و ناراحتی در زمان انجام این پروسه ، بهتر است از پمادهای بی حسی برای این ناحیه استفاده نشود.
 • با یک انتخاب شایسته از متخصص و رعایت بهداشت محل ، در حین اعمال بن مژه اطمینان کامل داشته باشید تا به عوارض جبران ناپذیر دچار نشوید.

آیا بن مژه باعث ریزش مژه می شود؟

در صورتی که تحقیقات میدانی و دقیقی را در یک انتخاب خوب از خانم نیلوفر ابراهیمی بهترین متخصص بن مژه در تهران نداشته باشید ، با عملکردی نامناسب شاهد عوارض رایج بن مژه در پلک پایین و بالا که ریزش مژه ها است می شوید. بنابراین پیشنهاد می کنیم در معتبر ترین مرکز تاتو کار حاذقی را انتخاب نمایید.

آیا لازم است تاتو بن مژه را ترمیم کنیم؟

بله ، معمولا این فرایند طبق توصیه متخصص پس از 30 روز به یک جلسه ترمیم نیاز دارد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا