شیدینگ ابرو

در صورتی که ابروهای خوش حالت و پرپشتی ندارید ، امکان دارد از سایه ابرو یا مداد برای فرم دهی به ابروهای خود استفاده کنید. بعضی افراد به کاشت ابرو اقدام می کنند که مدت زمان انجام این پروسه زیبایی چندین ساعت در یک جلسه است با هزینه بسیار بالاتر از تاتو ، دوره نقاهت بیشتر که در بعضی موارد مدت زمانش نیز بیشتر می باشد. یکی از تکنیک های نیمه دائمی و محبوب که در جهت زیبایی و پهن شدن ابروی افراد به شمار می ‌رود و سبب به وجود آمدن ظاهری طبیعی و بسیار زیبا می شود شیدینگ ابرو است که نقش بسزایی در زیبایی چشم ها و صورت افراد دارد. متاسفانه تمام اشخاص ابروی پهن ، زیبا و خوش حالت ندارند و برای بخشیدن ظاهری جذاب به ابروها که قاب اصلی صورت هستند ، به متد های آرایش ابرو روی می آورند. بانوان در گذشته از روش تاتو برای آرایش ابروهای خود استفاده می کردند ، با توجه به اینکه در این متد ابروها طبیعی به نظر نمی رسند اما آرایش های نیمه دائم بسیاری در سبک های مختلف وجود دارد که به زیبا نشان دادن ابروها کمک شایانی می کند. شیدینگ ابرو توسط دستگاه های مخصوصی به نام میکروپیگمنتیشن انجام می شود. در این مقاله می خواهیم شما را با تکنیک شیدینگ ابرو و هر آنچه در مورد آن نمی دانید از سرکار خانم نیلوفر ابراهیمی بهترین متخصص شیدینگ ابرو در تهران آشنا کنیم.

 

شیدینگ ابرو

 

شیدینگ ابرو چیست؟

تکنیکی برای پر کردن و حالت دادن ابرو به شکل دائم که از رنگدانه در انجام آن استفاده می ‌شود. این متد نوعی تاتوی آرایشی به حساب می آید که که بهترین متخصص شیدینگ ابرو در تهران توسط یک ابزار دستی و جوهر ، اقدام به ایجاد نقاط ریزی روی پوست متقاضی می ‌کند تا نواحی کم‌ پشت و خالی ابرو پر شود. در این حالت متخصص ابروی مناسب چهره فرد را تشخیص می دهد و با نشان دادن مدل آن و کسب رضایت از مشتری ، رنگدانه ها را به زیر پوست وارد کرده و با ایجاد حالتی مخملی ، چیزی شبیه به سایه ابرو خلق می کند. در این تکنیک برخلاف روش های دیگر تاتوی ابرو کادربندی انجام نشده و قسمت های خالی درون آن پر می شود. در صورت پوشاندن جای زخم ، اسکار و بخیه نیز استفاده از شیدینگ ابرو بهترین گزینه می باشد.

ابزار مناسب در شیدینگ ابرو

در شیدینگ ابرو توسط نیلوفر ابراهیمی از ابزارهای دستی و برقی بسیاری استفاده می شود که در این متد تکنسین در کل ابرو نقاط پی در پی ایجاد می کند و ابرو به خود حالتی مخملی می گیرد. این روش توسط مداد میکروبلیدینگ انجام می شود تا تیغ و سوزن استریل در سطح پوست نقاطی ایجاد کند که منجر به ایجاد سایه ابرو شود. ابزار استفاده شده در میکروبلیدینگ و شیدینگ ابرو تفاوت هایی با یکدیگر دارند که از سوزن شیدینگ برای سایه انداختن ابروها استفاده می شود تا توسط آن رنگدانه ها درون پوست پخش شده و ابروها به حالت پودری و مخملی تبدیل شوند. سوزن شیدینگ ابرو به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که دارای تیغه های گرد بوده و با قرار گرفتن آن ها در کنار یکدیگر ضربه های آرام و ظریفی روی پوست ایجاد می شود .برای شیدینگ نواحی خالی پوست از سوزن پاوراستفاده شده که توسط آن در سراسر ابرو نقطه های پراکنده ایجاد می شود. از سوزن فلت نیز برای پر کردن ابروها به طور کامل استفاده می شود که نقطه های به هم پیوسته ای با این سوزن زده می شود.

.

مزایای شیدینگ ابرو

 • نسبت به میکروبلیدینگ دوام بیشتری دارد.
 • برای انواع پوست‌های چرب و حساس ایده‌آل است.
 • ابروهای پرتر و کامل‌ تری ایجاد می‌ کند.
 • کمک به تقارن ابرو می‌ کند.

شیدینگ ابرو برای همه افراد خوب عمل می‌ کند و در مقایسه با میکروبلیدینگ به نظر می رسد نتایج ماندگارتری ارائه می ‌دهد. این روش برای کسانی که پوست چرب و حساس دارند و تاتوهای نیمه دائم می خواهند از میکروبلیدینگ بسیار مناسب‌ تر است ، زیرا با متد میکروبلیدینگ به روی ابروهای شما تیغه‌ای کشیده می شود که بسیار شبیه به برش کاغذ است. در صورتی که پوست حساس داشته باشید ، کشیدن این خط بسیار دردناک است.

آماده سازی قبل از شیدینگ ابرو

حتما برای آماده شدن این کار، از موارد زیر پرهیز کنید :

 • برای جلوگیری از خونریزی و کبودی ، ۲۴ ساعت پیش از شیدینگ ابرو از مصرف الکل ، ایبوپروفن ، کافئین و روغن ماهی اجتناب کنید.
 • تا ۱هفته پیش از این فرایند ابروهای خود را رنگ نکنید.
 • حداقل ۲هفته قبل از این پروسه ، فیشیال انجام ندهید.
 • از آفتاب گرفتن در روز انجام این پروسه خودداری کنید.
 • یک ماه قبل از انجام این شیوه آرایش دائمی از مصرف محصولات رتینول یا ویتامین A  دوری کنید.

روند انجام شیدینگ ابرو

میکروشیدینگ طی دو جلسه انجام می‌شود. بعضی از آرایشگران ، طی جلسه مشاوره اولیه ، اقدام به شروع کار می کنند.

جلسه اول :

بهترین متخصص شیدینگ ابرو در تهران جلسه اول را با اندازه‌ گیری صورت و گرفتن تصمیم در خصوص شکل ایده‌آل ابروانتان آغاز می‌ کند. در صورت تمایل متقاضی می‌تواند عکس‌ های مورد نظری به عنوان نمونه همراه خود داشته باشد. در صورتی که به توافق با آرایشگر خود رسیدید ، تکنسین ابتدا محل مورد نظر را با کرم های بی حسی ، بی حس می کند. سپس موهای زائد موجود در آن ناحیه را بر می دارد. رنگدانه ای که برای پوست شما مناسب باشد را تعیین کرده و شروع به کار می کند. طولانی ترین جلسه ، جلسه ابتدایی است که حدود 2 سال طول می کشد. پس از اتمام کار ابروهای فرد تا 5 روز تیره به نظر می رسد. با بهبود ابروها ، به تدریج رنگ تزریقی روشن می شود و بعد از گذشت حدود 4 هفته ، رنگ طبیعی مطابق با پوست فرد ایجاد می شود.

جلسه دوم :

بعد از گذشت ۸ هفته از جلسه اول ، فرد بایستی برای ترمیم و تکمیل کار به مرکز زیبایی نیلوفر ابراهیمی در تهران مراجعه کند. در این زمان ، با افزایش ضخامت ، و یا تغییر شکل ابرو ، طراحی آن کامل می شود. جلسه دوم حدود 1 ساعت می باشد که از جلسه اولیه کوتاهتر است.

انواع روش های شیدینگ ابرو

شیدینگ ابرو با سوزن پاور : با استفاده از این تکنیک می توان تمام یا قسمت های کوچکی از نواحی ابرو را که خالی هستند ، به صورت نقطه ای پر کنید.

شیدینگ ابرو با سوزن فلت : برای پر شدن داخل ابرو ها به طور کامل به کمک چند سوزن فلت ، به صورت مکرر و پی در پی در مدت زمان انجام کار ، روی پوست رنگدانه تزریق می کنند.

 ماندگاری شیدینگ ابرو

معمولاً مدت زمان ماندگاری شیدینگ ۱ تا ۳ سال به طول می‌ انجامد ، اما در واقع هر ۶ تا ۸ ماه نیاز به یک جلسه ترمیم  دارید. دوام و ماندگاری شیدینگ ابرو حدود 2 تا 4 سال است اما مدت زمان ماندگاری آن باز هم  به نوع پوست ، عمق رنگ ، رنگ مورداستفاده (رنگ های تیره بیشتر دوام  دارند) ، مقدار قرارگیری در نور آفتاب و غیره بستگی دارد . این فرایند حدود 2 ساعت به طول می انجامد. تمام ابروها در ابتدای تکمیل کار تیره هستند و پس از گذراندن دوره نقاهت حدود 30 تا 40 درصد محو و به رنگ روشن و مورد نظر فرد می رسد.

عوارض شیدینگ ابرو

هر چند این متد معایب بسیار زیادی ندارد اما عوارض کوتاه مدت آن شامل موارد زیر می باشد :

 •  حساسیت های پوستی
 •  کبودی و تورم
 • قرمزی در نواحی شیدینگ ابرو

اگر یکی دو روز اول پس از شیدینگ ابرو ، در آن نواحی احساس خارش داشتید ، از خاراندن ابروهای خود جلوگیری کنید.  در یکی دو روز ابتدایی بعد از این روش در ناحیه ابرو علائمی مانند قرمزی و خارش وجود دارد. اما هنگامی که این علایم ، در مدت چند روز برطرف نشد ، شاید عفونت علت ایجاد آن باشد که فرد در این صورت باید فورا اقدامات درمانی را آغاز کند

آیا شیدینگ ابرو درد دارد؟

طی انجام پروسه شیدینگ ابرو می‌توانید بعضی از ناراحتی ‌ها را انتظار داشته باشید. اگر بخواهیم این درد ناچیز را توضیح دهیم باید بگوییم چیزی بیشتر از اپیلاسیون و کمتر از تاتو است. از این رو بهترین متخصص شیدینگ ابرو در تهران پیش از آغاز این روش ، کرم بی ‌حسی به ابروهای شما می‌زند. در صورتی که اثر کرم بی‌ حس کننده ، از بین رفت کمی درد احساس خواهید کرد. برای رفع التهاب می‌توانید از داروهای مسکن مانند ایبوپروفن یا استامینوفن نیز استفاده کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا