مراقبت های بعد از ریموو تاتو با نکات طلایی

از مهمترین پیشنهاد آرایشگران بعد از پایان فرایند محو شدن تاتو ، اجرای صحیح مراقبت های بعد از ریموو تاتو است. در صورتی که مراجعه کننده بهترین نتیجه را پس از پاک کردن تاتو بگیرد ، رعایت نکات مواظبتی پس از آن را باید به طور منظم و دقیق انجام دهد تا به نتیجه ای تاثیر برانگیز برسد. یکی از دلایل ایجاد عوارض و مشکلات پوستی که اغلب خانم ها پس از محو شدن تاتو به آن دچار می شوند عدم رعایت این پروسه است. از این رو در ادامه به نکات مراقبتی بعد از ریموو تاتو اشاره می کنیم. در صورت عدم رعایت مراقبت‌های بعد از پاک شدن تاتو ایجاد گودی ، رد قرمزی شدید و گوشت اضافه (کلوئید) ایجاد می شود که در واقع امری دور از انتظار نیست. برای دانستن نکات طلایی از این فرایند تا آخر این مقاله از خانم نیلوفر ابراهیمی بهترین متخصص ریموو تاتو تک جلسه ای در تهران با ما باشید.

 

مراقبت های بعد از ریموو تاتو

 

نتیجه‌ گیری ریموو تاتو به دو عامل مهم بستگی دارد : 

 1. میزان مهارت آرایشگر و همچنین اورجینال بودن مواد مصرفی
 2. رعایت مراقبت پس از ریموو توسط شخص مراجعه‌ کننده

ریموو تاتو چیست؟

معنای پاک کردن در انگلیسی ریموو نام دارد. به همین جهت روش‌های پاک کردن تاتو ابرو نیز ریموو تاتو نام دارند که در موارد زیر انواع آن را معرفی می کنیم.

 ریموو تاتو با مواد ( یا به اختصار ریموو ابرو) : این روش در سالن‌ و مراکز زیبایی توسط آرایشگران انجام می‌ شود.

ریموو تاتو با لیزر ( یا ریموو ابرو با لیزر) : این تکنیک در کلینیک‌های پوست و مو و توسط پزشکان انجام می‌ پذیرد.

کاندیداهای مناسب برای ریموو تاتو

 • بعضی افراد پس از انجام این تکنیک پشیمان می شوند زیرا از یکنواختی مدل تاتو خسته می شوند و یا خالکوبی طبق سلیقه آن ها نیست.
 • در صورتی که رنگ تاتو در پوست مشتری پس از پایان کار در اطراف ناحیه مورد نظر پخش شده باشد.
 • مشتریانی که در تاتو ابروهایشان از مدل سایه تیره و قاب استفاده کرده اند و می ‌خواهند میکروبلیدینگ انجام دهند.
 • افرادی که ابتدا از طرح تاتوی خود راضی بوده اما پس از مدتی به دلایل نا معقول اقدام به پاک کردن آن می کنند. 
 • مشتریانی که به دلیل پرداخت هزینه کمتر به مراکز با کیفیت مراجعه نمی کنند و در نهایت آن طور که باید از نتیجه تاتوانجام شده راضی نیستند از این رو اقدام به پاک شدن طرح تاتو می کنند. 
 • کسانی که بدن آن ها به رنگ تاتو حساسیت نشان می دهد در این صورت می بایست اقدام به خارج کردن رنگ از زیر پوست خود کنند.

مراقبت های بعد از ریموو تاتو در تهران

اگر تاتو در ناحیه صورت مثل ابرو ، خط چشم و لب باشد آرایشگر برای پاک کردن آن از محلول ریموور استفاده می‌ کند. خانم نیلوفر ابراهیمی با تجربه ای بالا برای انجام این پروسه پاک سازی نیاز به مواد بی ‌حسی ، رنگ با کیفیت ، دستگاه تاتو ، سوزن سه سرگرد یا سه فلت دارد. به هر جهت باید گفت مراجعه کنندگان بعد از انتخاب بهترین مرکز زیبایی و یک ریموور متخصص تاتو باید مراقبت های بعد از ریموو تاتو را با دقت و طبق خواسته پیگمنتر به درستی انجام دهند.

 • پس از انجام این پروسه تا سه روز اولیه از رفتن به حمام جدا خودداری کنید. بنابراین بهتر است پیش از انجام آن دوش بگیرید تا به جهت دوش نگرفتن اذیت نشوید.
 • توجه داشته باشید که حتما تا 5 روز اولیه از آنتی بیوتیک مخصوصی که خانم نیلوفر ابراهیمی بهترین متخصص ریموو تاتو در تهران توصیه کرده است استفاده کنید.
 • پس از گذشت سه روز می توانید هر روز با آب در تماس باشید و دوش بگیرید اما بعد از این سه روز می توانید از دوش آب گرم استفاده کنید و یا اینکه قبل از ورود به حمام ، این محل کاملا بخار کرده باشد که پوسته پوسته های موجود در محل پاک شدن تاتو به راحتی کنده شوند.   
 • پس از ده روز ، فرد می تواند از کرم های ترمیم کننده ای که به ایشان پیشنهاد داده اند استفاده کند.
 • توجه داشته باشید که پس از ریموو تاتو مقابل نور خورشید قرار نگیرید.
 • برای جلوگیری از هر گونه آلودگی از رفتن به محل های آلوده جدا خودداری کنید.
 •  برای اثر بخشی مراقبت های بعد از ریموو تاتو سعی کنید محل آن را تمیز نگه دارید. 
 • به هیچ عنوان به پوست محل پاک شدن تاتو دست نزنید و از کندن یا خاراندن پوسته‌ ها اجتناب کنید.   
 • به مدت یک هفته از کرم‌های ترمیم کننده پوست مانند پماد ویتامین آ استفاده کنید.
 • برای ترمیم پوست خود پس از ریموو تاتو به طور کامل از انجام فعالیت های سنگین و نیز رفتن به استخر خودداری کنید.
 • در صورت ایجاد تاول نگران نشوید زیرا این عارضه پس از ریموو تاتو طبیعی است.
 • 5 روز بعد نیز باید از پمادهای آنتی ‌بیوتیک‌ مانند جنتامايسين و غیره استفاده کرد. اعمال ویتامین آد نیز هر روز بر محل پاک شدن تاتو در بهبودی آن تاثیر شایانی دارد. دقت داشته باشید قبل از انجام آن دست هایتان تمیز و خشک باشد.
 • اکسیژن سبب تسریع بهبود پوست متقاضی می‌شود.
 • اگر در دوره بهبود و با رعایت مراقبت های بعد از ریموو تاتو ، شاهد ترشحات میان بافتی شدید در این صورت با دستمالی تمیز و خشک آن ها را به آرامی پاک کنید. 
 • در صورتی که به هر دلیلی متوجه قرمز شدن ، ترشح چرک زرد و سبز، سوزش در محل ریموو ، گُر گرفتگی ، خارش و غیره شدید نگران نباشید. این موارد در مدت زمان کمی برطرف می شوند که بستگی به پوست افراد دارد. در صورتی که موارد ذکر شده در طی دوره نقاهت برطرف نشدند به پزشک مراجعه کنید.
 • از کپسول گیاهی آناهیل نیز برای درمان سریعتر زخم و رفع ورم می توانید استفاده نمایید.

عوارض بعد از پاک کردن تاتو

پس از اینکه متقاضی به هر دلیلی اقدام به ریموو خالکوبی خود کرد ، با رعایت مراقبت های بعد از ریموو تاتو نیز شاهد عوارضی کوتاه مدت پس از آن می شود که طبیعی است و فرد نباید هیچ گونه ناراحتی به خود راه دهد. از جمله این عوارض عبارتند از  : 

تورم : این تورم به دلیل وارد شدن چندین باره سوزن های دستگاه تاتو به پوست شخص می باشد. برای کاهش سریع این عارضه می بایست پس از انجام این پروسه ، بلافاصله کمپرس یخی در پارچه تمیز نخی گذاشته و از تسریع آن جلوگیری کنید.

قرمزی : قرمزی پوست در واقع اغلب در پوست های حساس ایجاد می شود که این مورد کاملا طبیعی است اما در صورتی که فرایند تاتو تحت یک فرد نا آگاه انجام شود بی شک از کیفیت نامرغوب رنگ حاصل شده است.

عفونت : همان طور که در مطالب قبلی نیز عنوان کردیم استفاده از وسایل غیر استریل و تماس پوست مشتری با اجسام یا مواد آلوده می تواند موجب ایجاد عفونت در پوست فرد شود که در صورت مشاهده چنین مواردی و رعایت مراقبت های بعد از ریموو تاتو ، داوطلب باید به پزشک مراجعه کند. 

پوسته پوسته شدن محل پاک شدن تاتو 

در صورت بروز این موارد نگران نباشید ، زیرا تمام شیوه های پاک کردن خالکوبی در روزهای ابتدایی اصولا عوارض موقتی را به دنبال دارد اما به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید ، اگر با گذشت چند هفته روند تمام این عوارض مشاهده شدند به پزشک متخصص مراجعه کنید. 

دلایل زخم حاصل از ریموو تاتو

 •  اگر تاتو به دست آرایشگری بی تجربه انجام شده باشد در این صورت نه تنها روش های انجام آن استاندارد نیست بلکه ممکن است به دلیل غیر بهداشتی بودن وسایل ، مشتری به عفونت و ویروس هایی دیگر مبتلا می شود.  
 • در صورتی که فرد با دستکاری زخم ، به ماندگاری آن کمک می کند.
 • نازکی و حساس بودن پوست متقاضی باعث ایجاد اسکار ی پس از پاک شدن تاتو می شود اما در نهایت با رعایت مراقبت های بعد از ریموو تاتو خانم نیلوفر ابراهیمی محو می شود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا