مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

در صورتی که ابروهای کم پشت و نازکی دارید و مرتب از سایه ابرو و مداد برای پر پشت نشان دادن آن ها استفاده می‌ کنید ، بهتر است به سراغ روش ‌های جدید و دائمی تری بروید. امروزه متدهای جدیدی برای زیباتر نشان دادن ابروها ایجاد شده است که به حجم آن ها به ‌صورت کاملا طبیعی می افزاید. یکی از تکنیک های ترمیم ابرو که بسیار رواج دارد میکروبلیدینگ به‌ صورت نیمه دائمی با تزریق رنگ ‌دانه به پوست است که ابرو را زیبا و پرحجم تر نشان می ‌دهد. در واقع این تکنیک هنری است که فرد متخصص سعی می کند ایرادات موجود در ابرو را به شکل طبیعی و واقعی از بین برده و رنگی مناسب با پوست فرد انتخاب کند. تکنسین متخصص با قلم و سوزن موجود بر روی آن ، رنگدانه را به پوست مشتری وارد می کند. از این رو قبل از انجام این پروسه زیبایی بهتر است این نکات را مد نظر داشته باشید که پس از اعمال این روش ، مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ را انجام دهید تا فرد به ظاهری مطلوب برسد. در واقع طی این فرایند زیباسازی ، چهره فرد نه تنها جدید ، بلکه جوان تر نیز نمایان می شود. به جهت ماندگار شدن این پروسه زیباسازی پس از 18 ماه تا حدود یک سال به ترمیم مجدد نیاز است تا رنگدانه ها از پوست خارج شوند. برای آگاهی از مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ما را تا پایان این مطالب از خانم نیلوفر ابراهیمی همراهی کنید که صفر تا صد این موارد را برایتان بازگو کنیم.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

 

روش های مراقبت بعد از میکروبلیدیگ

پیش از آغاز انجام مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ، ابتدا باید  شخص به طور کامل از تمیز بودن دستهایش مطمئن شود. با استفاده از یک دستمال تمیز و خشک تا جایی که می توانید ابروهای خود را به دلیل جلوگیری از پوسته پوسته شدن با ضربات ملایم ، خشک کنید. به این طریق که دستمال را با آب کمی مرطوب کرده و محل تاتو شده را به آرامی تمیز کنید. در صورت روئیت مقداری رنگدانه روی دستمال نگران نشوید. پس از خشک شدن سطح پوست توسط گوش پاک کن ، لایه نازکی از کرم یا پمادی که آرایشگر به شما توصیه کرده را روی نواحی مورد نظر بزنید. پاک کردن پوست با دستمال ، خشک شدن و در نهایت استفاده از پماد را در روز اول انجام این فرایند زیبایی تا زمان خواب هر دو ساعت یک بار انجام دهید. این نکته را دقت کنید که از دستکاری بیش از حد جدا خودداری کنید ، فشار بیش از حد و حرکات تهاجمی موجب ایجاد التهاب و گرفتن نتیجه نامطلوب می شود. پس از آن مراقبت های روز دوم تا هفتم که در واقع گام بعدی هستند را شروع کنید. روز دوم تا هفتم نیز به این طریق است که برای پاک کردن نواحی دور چشم و ابرو و صورت ، از یک پاک کننده ملایم استفاده می کنید. اولین پاک کننده درمانی که با پوست سازگار است ، استرهای اسید چرب موجود در محصولات است که با وجود فسفولیپیدهای طبیعی در غشای طبیعی پوست به بازسازی لایه هیدرولیپیدیک پوست کمک شایانی می کنند.

 پرهیز استفاده از هر گونه مواد آرایشی

به توصیه خانم نیلوفر ابراهیمی مواد آرایشی سبب تداخل در پروسه ترمیم پوست شده که بر رنگ نهایی کار تاثیر نامطلوبی می‌گذارند. در این صورت برای دریافت نتیجه نهایی تاثیرگذار حداقل در مدت ده روز از هیچ گونه ماده آرایشی استفاده نکنید. به این ترتیب استفاده از وازلین و یا هر محصولی که از پترولیوم تولید شده را کنار بگذارید. از این رو ناحیه میکروبلیدینگ شده را تا یک ماه نباید رنگ کنید. در مجموع استفاده از هر نوع محصول حاوی سالیسیلیک اسید ، بنزویل پراکسید و غیره ممنوع است.

ترمیم پس از میکروبلیدینگ به چه شکل است؟

سوالی که ممکن است برایتان پیش آمده باشد این است که چه روندی برای ترمیم پس از میکروبلیدینگ طی می‌شود و باید انتظار چه‌ چیزی را داشت. پس از انجام این پروسه زیبایی ، ابروهای فرد به ظاهری بسیار نمایان ، تیره  و شارپ‌ تر تبدیل می شود که شاید در نگاه اول خوب به نظر نرسد. این مرحله حدوداً یک هفته به طول می‌ انجامد تا زمانی که مرحله اول ترمیم انجام شود. ناحیه میکروبلیدینگ شده پس از این مدت ، ، شبیه پوست آفتاب‌ سوخته است که با کمی قرمزی ، احساس ناراحتی در آن به وجود می آید و این مورد نیز کاملاً طبیعی است. در جریان دوره ترمیم اولیه میکروبلیدینگ ، احتمال پوسته پوسته و بلند شدن پوست وجود دارد. اگر این اتفاق افتاد ، زخم‌های در حال ترمیم و نیز پوسته‌های آن را هرگز جدا نکنید. اجازه دهید قسمت آسیب دیده حین انجام این پروسه زیبایی به طور طبیعی ترمیم شود. اگر زخم‌های در حال ترمیم دستکاری شوند ، موجب خارج شدن رنگ تاتو شده از زیر پوست می شود. حدودا ۴ هفته ، مدت زمان روند کامل ترمیم ابرو طول می‌کشد. رنگ واقعی و اصلی میکروبلیدینگ پس از این مدت نیز مشخص می‌شود. از این رو رنگ ابروها در طی این دوره ، روشن و ملایم ‌تر می‌شود. در پایان باید گفت برای اینکه به رنگ و نتیجه نهایی و مثبت برسید باید صبور بوده و تمام مواردی که مربوط به مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ می باشد را به طور دقیق رعایت کنید.

 نحوه شستن ابروها در مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

۳ روز پس از انجام میکروبلیدینگ نباید به ابروهایتان آب زده شود در صورتی که فرد مجبور به شستن این ناحیه باشد می بایست  آب را به همراه شوینده ای مانند شامپو بچه استفاده کند. یکی دیگر از نکاتی که در رعایت مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ و ماندگاری ابروها تأثیر بسزایی دارد این است که جسمی بر سطح محل میکروبلیدینگ نکشید زیرا باعث ریختن مواد موجود در زیر پوست می شود بنابراین در زمان خشک کردن آن باید حوله را به آرامی روی آن گذاشت و نباید کشید. مقداری پماد ترمیم کننده تاتویی که به شما توصیه شده را بعد از شستشو بر روی ابرو بمالید. هنگام حمام کردن باید از آب خنک یا سرد برای صورت استفاده کنید که سبب ماندگاری بیشتر این فرایند شود. مدت زمان قرار گرفتن زیر دوش را به دلیل ایجاد آسیب‌های احتمالی کاهش داده و به حداقل برسد ، باقی نکات در خصوص شستن صورت را به خوبی رعایت کنید و حتماً از پماد چشمی استفاده کنید. رعایت مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ در حین شستن آن قسمت امری ضروری است که موجب تداوم زیبایی ابروها می ‌شود. از مرطوب کننده ها در روز فقط یک بار استفاده کنید. در صورت ضرورت کمی از این مواد را ، آن هم موادی که خانم نیلوفر ابراهیمی بهترین متخصص میکروبلیدینگ در تهران به شما توصیه کرده است مصرف کنید. این روند تا 10 روز ادامه دارد و پس از آن می توانید به زندگی عادی و شستن صورت خود به هر طریقی که قبل انجام می دادید ، ادامه دهید.

ورزش بعد از میکروبلیدینگ

یکی از مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ در تهران که برای مدت 10 روز بسیار مهم است ، این است که از انجام ورزش های سنگین اجتناب کرده و عرق نکنید. غیر از ورزش سنگین و عرق کردن ، از رفتن به استخر ، سونا و شنا کردن نیز در این برهه از زمان اجتناب کنید. این مورد تا زمان ترمیم کلی ابروها و جلسه ترمیمی ، باید مورد توجه قرار بگیرد. در صورتی که می‌ خواهید از نتیجه میکروبلیدینگ جزییات دقیق و رنگ خوب داشته باشد ، این نکته را به طور کلی باید در نظر بگیرید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا