مراقبت های بعد از کانتور لب + صفر تا صد

بعد از آن که کانتور و یا تاتو رژ لب به عنوان یک تکنیک برای رسیدن به زیبایی بیشتر مورد استقبال عموم زنان قرار گرفته است ، باید با رعایت مراقبت های پس از کانتور لب ، بهترین روش را برای ماندگاری این فرایند آرایشی دائم دنبال کرد. با توجه به اینکه این مراقبت ها ساده به نظر می رسند اما باید با دقت انجام شوند تا بتوان به یک نتیجه مورد نیاز و مطلوب از این متد دست یافت. امروزه توجه به زیبایی لب ها در صورت بسیار رواج یافته است و بانوان بسیاری به دنبال زیباسازی لب های خود می باشند. کانتور لب تکنیکی برای قرینه سازی و از بین بردن سفیدی بیش از اندازه و یا تیرگی آنهاست. از این رو تاتو لب می تواند برای رنگ لب اشخاصی که دچار نقص مادر زادی هستند ، درمانی باشد. البته اکثر بانوانی که به آرایش دائمی تمایل دارند و نمی خواهند درگیر تمدید کردن آرایش لبشان در طول روز باشند از این شیوه مدرن بهره می برند. از این رو بهتر است برای ماندگاری این پروسه به رعایت مراقبت های بعد از کانتور لب خانم نیلوفر ابراهیمی در تهران مراجعه کنید.

 

مراقبت های بعد از کانتور لب

 

6 روز ابتدایی پس از انجام  کانتور لب به شرح زیر می باشند :

نخستین روز بعد از انجام روش کانتور لب

در واقع می توان گفت اولین روزی که پس از تاتو رژ لب ، فرد به آینه نگاه می کند ، لب هایش تقریبا به رنگ قهوه ای پررنگ دیده می شود. در حقیقت کاملا طبیعی است که لب های مشتری در این زمان پررنگ تر از چیزی باشد که انتظارش را داشته و یا مورد سلیقه وی می باشد. در این صورت نباید به هیچ وجه از این بابت اضطراب و نگرانی داشته باشید. از این رو می توان گفت مقداری تورم کاملا طبیعی بوده و پیشنهاد می شود به هیچ وجه در این مرحله لب ها را دست کاری نکنید. هر تلاشی برای کمرنگ شدن لب ها و یا کاهش ورم به دور از توصیه های آرایشگر ، اوضاع را بدتر می کند.

دومین روز

در طی روز دومی که می گذرانید با زبان زدن به لب های خود ممکن است چیزی شبیه به طعم فلز احساس کنید. این امر کاملا طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی از بابت کیفیت رنگ و کار تکنسین نیست. همین طور التهابی که در لب ها روئیت می شود نیازی به برطرف کردن آن نمی باشد زیرا به مرور و بعد از گذشت دوره نقاهت و رعایت مواردی که در مراقبت های بعد از کانتور لب در ادامه مطالب می گوییم برطرف می شود.

سومین روز

در روز سوم بعد از انجام تاتو رژ لب ، هنوز لب های شخص داوطلب تا حدودی پررنگ به چشم می آید که احتمالا با مشاهده دقیق در آینه ، اسکارها و جراحت های سطحی بر روی پوست لب دیده می شود.

چهارمین روز

در روز چهارم ، شخص باید انتظار پوسته پوسته شدن لب هایش را داشته باشد. شروع پوسته شدن لب ها ، نشان از کمرنگی و ملایم شدن رژ لب تاتو دارد که شاید افراد در این مرحله تصور کنند نتیجه کارشان خوب نبوده ، رنگ مطلوب و طرح لب آن چیزی که می خواستند نشده است. در حالی که واقعیت این طور نیست و با کمی صبوری می توان شاهد رنگ دلخواه بود.

پنجمین روز

در روز پنجم با روئیت لب ها ، از تماشای آن ها لذت خواهید برد که در واقع همان رنگ مورد انتظار می باشد ، اما در واقع این موضوع نیز دوامی نداشته و در روز بعدی دوباره ، شاهد پوسته پوسته شدن دوباره لب ها خواهید بود.

ششمین روز

در این روز که متقاضی مجدد به دوره پوسته پوسته شدن لب وارد می شود رنگ تاتو رژ لب ، کدر ، سفید و بسیار کمرنگ دیده می شود. در واقع این پروسه دو هفته ادامه می یابد که پس از آن رنگ لب های نهایی و تاتو شده بازگردد. پس از پایان این دوره ، رنگ لب ها به همانی که ابتدا انتخاب کرده اید ، بازخواهد گشت.

نکته :  زمانی بین دو تا سه هفته برای بازگشت رنگ لب ها ، نیاز است. در صورتی که به اندازه لازم بتوانید از لب های خود طبق مراقبت های بعد از کانتور لب خانم نیلوفر ابراهیمی محافظت کنید و از محصولات چرب کننده ، مرطوب و ترمیمی که توصیه شده از سوی بهترین مرکز کانتور رژ لب در تهران را استفاده کنید ، از پوست پوست شدن و ترک خوردگی لب ها به مقدار زیاد جلوگیری می شود. در واقع می توان گفت اگر فردی به دنبال نتیجه مطلوب می باشد باید طی 3 الی 5 مرحله یا هر 6 ماه یک بار ترمیم انجام دهد. به طور کلی رنگ واقعی طی 2هفته پس از انجام کانتور لب مشاهده می شود. هر پوستی به رنگ تاتو لب واکنش متفاوتی نشان می دهد ، در این صورت پس از گذشت زمان رنگ تاتو لب به رنگ اصلی که در لب انجام شده باز می گردد. توجه کنید رنگی که بهترین متخصص کانتور لب در تهران به کار می گیرد دو الی سه درجه تیره تر بوده تا هنگام تاچ آپ ریزش کمتری داشته باشد.

مراقبت های بعد از کانتور لب

در صورتی که ورم لب های مشتری پس از انجام این فرایند زیباسازی زیاد باشد ، استفاده از کیسه یخ مرطوب یا خشک درون پارچه ای نخی برای کاهش تورم ، استفاده کنید.

  • به خاطر داشته باشید که استفاده از محصولات چرب کننده و مرطوب کننده و یا بالم لبی که خانم نیلوفر ابراهیمی توصیه کرده می توان از پوسته پوسته شدن بیش از حد لب ها جلوگیری کنید.
  • تا گذشت یک ساعت بعد از انجام کانتور لب به هیچ وجه چیزی نیاشامید و نخورید تا به کاهش التهابات اولیه کمک کنید و از شدت آن بکاهید.
  • با سپری شدن ۴ ساعت ابتدایی بعد از این پروسه زیبایی ، از شستشوی لب هایتان با مواد شوینده پرهیز نمایید. حتی استفاده از مواد شوینده ملایم نیز در این مدت ، ممنوع می باشد.
  • با سپری شدن دو روز پس از انجام این روش ترمیمی ، از میل کردن غذاها و نوشیدنی های ترش و تند خودداری نمایید تا به التهاب آن ها افزوده نشود.
  • دقت داشته باشید که تا سه روز پس از انجام این متد زیبایی از تماس خمیر دندان به لب هایتان اجتناب کنید.
  • برای خوابیدن حتما شیوه طاق باز را انتخاب کنید تا از وارد آمدن هر گونه فشاری به لب هایتان جلوگیری شود.
  • از انجام هر گونه فعالیت که باعث تعریق بدن از جمله لب و صورت شود به مدت یک هفته ، پرهیز کنید.
  • تا ۲ هفته از انجام فعالیت های سنگین یا هر گونه فعالیت های ورزشی ، خودداری کنید.
  • یکی از موارد مهم که حتما باید رعایت شود این است که مشتریانی عزیزی که این روش آرایش دائمی لب ها را انجام داده اند سعی کنند در مدت زمان ۳ هفته از آرایش لب هایشان ، اجتناب نمایند.

کلام آخر

از آنجایی که لب ها بسیار حساس هستند و این روش زیبایی و رنگ دهی به لب ها نیمه دائمی است از  این رو برای انجام آن به مرکز زیبایی خانم نیلوفر ابراهیمی در تهران مراجعه کنید تا متخصصی با تجربه اقدام به انجام کانتور لب کند. اگر در انتخاب تکنسین دقت لازم را نداشته باشید و با وجود رعایت مراقبت های بعد از کانتور لب به طور منظم و دقیق ، هنوز شاهد مشکلات جدی می باشید و پس از سه هفته ، سوزش و تورم در لب های شما رفع نشد یا جراحات زیادی در آن روئیت شد ، حتما به پزشک  مراجعه کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا