میکروبلیدینگ

در سال های اخیر ، میکروبلیدینگ به طور ویژه ای در صنعت آرایش دائم مورد توجه زیباجویان قرار گرفته است. احتمالا در دنیای مجازی و تبلیغات توضیحات بسیاری از میکروبلیدینگ شنیده اید. در این متد ، پوست توسط تیغ برش داده می شود و رنگدانه ها به لایه های زیرین آن وارد می شوند. انتقال رنگ نسبت به روش های دیگر میکروبلیدینگ بیشتر است چون در این شیوه مقدار بیشتری مواد در لایه های زیرین پوست قرار می گیرد. برای آگاهی بیشتر از این تکنیک آرایش دائم در این مقاله از خانم نیلوفر ابراهیمی بهترین متخصص میکروبلیدینگ در تهران به تمام نکات طلایی می پردازیم.

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ

یکی از روش های آرایش نیمه دائم ، میکروبلیدینگ و طراحی ابرو است. در واقع این تکنیک ، نوعی تاتو با ظاهری طبیعی است که در برطرف شدن نواقصی مانند کم پشتی ابرو تاثیربرانگیز است. با توجه به اینکه نقش ابروها در زیبایی چهره مهم است ، استفاده از این تکنیک به ظرافت بیش ‌تر چهره کمک می‌کند. متد میکروبلیدینگ با کمک سوزنهای یک بار مصرف یا تیغ سرکج انجام می‌شود. این بلید دارای ابزاری قلم مانند و بسیار دقیق است که شامل ۱۰ تا ۱۲ سوزن بسیار نازک است. در این روش ،  به هیچ عنوان سوزن‌ها به داخل پوست نفوذ نمی‌ کنند ، بلکه با ظرافت بیشتر سطح پوست را خراش می‌ دهند. به این ترتیب ، رنگدانه‌ها به صورت هاشورهای مویی در بخش‌های کم‌ پشت ابرو بین لایه های درم و اپیدرم پوست و نیز لابه‌لای موهای ابرو قرار می‌گیرند. در نتیجه ، رگه‌هایی مشابه موهای واقعی ابرو به صورت طبیعی ایجاد می‌شود. لازم است بدانید ، علاوه بر انواع سر کج قلم‌های میکروبلیدینگ ، این دستگاه از قلم های مدل فلت هم برخوردار است. مدل های فلت اغلب در هاشور زدن تاج ابرو مورد استفاده قرار می ‌گیرند. در حالی که قلم‌های اسلوب عموما برای طراحی دنباله ابرو کاربرد دارند. 

 

مراحل میکروبلیدینگ ابرو با نیلوفر ابراهیمی به اختصار عبارت است از :

 

طراحی ابرو : در اولین مرحله ، متخصص میکروبلیدینگ نسبت به ساختار چهره ، فرم و استخوان ‌بندی صورت عزیزان ،  طرح مناسبی را بر ابروی افراد اعمال می‌کند.

 

قرینه سازی ابرو : مرحله قرینه سازی ابرو توسط ابزارهایی نظیر خط ‌کش ، کولیس و غیره به جهت رعایت کلیه استانداردها و نکات زیبایی‌ شناسی انجام می‌گیرد. به این خاطر ، در فرآیند میکروبلیدینگ فرد از قرینه بودن ابروهای خود می‌تواند اطمینان داشته باشد.

 

اجرای میکروبلیدینگ : در مرحله پایانی ، متخصص مربوطه با استفاده از قلمی مخصوص ، رنگ و طرح ترسیم شده را بر روی ابروان فرد اجرا می کند و رنگ را تزریق می‌ کند.

 

انواع میکروبلیدینگ

 

انتخاب و طراحی مدل ابرو توسط بهترین متخصص میکزوبلیدینگ در تهران یکی از مهم‌ ترین مراحل هاشور به حساب می ‌آید. با در نظر گرفتن این فرایند آناتومی چهره ، فرم و استخوان‌ بندی صورت متناسب با یکدیگر می شود. با توجه به اینکه مدل ابروی هر شخصی با دیگری متفاوت است. بنابراین ، بهتر است طراحی و رنگ میکروبلدینگ هر یک از اشخاص برمبنای الگوی طبیعی رنگ پوست ، موها و ابروها ، با توجه به تمایل متقاضیان انجام شود. در نهایت ، نتیجه بسیار عادی و زیبا خواهد بود. 

رنگ میکروبلیدینگ ابرو

از مهم‌ ترین عوامل مطلوب و تاثیرگذار بر نتیجه نهایی هاشور ابرو نوع و کیفیت رنگ آن به حساب می‌آید. از این رو ، برای انجام این کار لازم است نزد متخصصان کارآزموده و مراکز معتبر مراجعه کنید. در غیر این صورت ، ممکن است با اشخاصی برخورد کنید که با استفاده از رنگ ‌های بی‌ کیفیت ، تقلبی و غیر استاندارد ابرو و پوست شما را دچار آسیب های جبران ناپذیری کنند. 

 

عوامل موثر بر کاهش رنگ پذیری پوست

 

عوامل موثر و مهمی که بر کاهش رنگ ‌پذیری پوست در زمان میکروبلیدینگ در تهران تاثیر می گذارند عبارتند از :

 • بالا بودن چربی پوست
 • استفاده از نوشیدنی‌ه ای کافئین دار
 • مصرف نوشیدنی‌ های الکلی
 • استعمال دخانیات

مراقبت ‌های پیش از میکروبلیدینگ عبارتند از:

 • پرهیز از مصرف نوشیدنی‌ های حاوی کافئین و انرژی‌زا ، حداقل 24 ساعت پیش از انجام هاشور ابرو
 • حداقل به مدت 24 ساعت قبل از میکروبلیدینگ از مصرف نوشیدنی‌های الکلی اجتناب کنید.
 • استفاده از داروهایی مانند آسپرین ، ایبوبروفن و ویتامین  E ، در مدت 24 ساعت قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو خودداری کنید.
 • یک هفته قبل ازانجام این فرایند از مصرف امگا 3 پرهیز کنید.
 • 10 روز قبل از انجام این فرآیند زیبایی از رنگ کردن ابرو اجتناب کنید.
 • حداقل در مدت سه روز قبل از انجام این پروسه زیبایی از قرار گیری در معرض تابش نور مستقیم خورشید جلوگیری کنید.
 • از برداشتن موهای زائد موجود در ابرو و نواحی اطراف آن توسط متدهای اپیلاسیون و wax ، حداقل تا مدت 3 روز قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو پرهیز کنید.
 • از روش‌ هایی نظیر لایه‌ برداری و لیزر حداقل در مدت 2 هفته قبل از انجام این روش دوری کنید.
 • از انجام پیلینگ یا لایه ‌برداری پرهیز کنید.
 • از تحرکات شدید و فعالیت های ورزشی زیاد‌ که باعث افزایش تعریق می ‌شوند جلوگیری کنید.

مراقبت ‌های پس از میکروبلیدینگ ابرو عبارتند از:

 • هنگام خشکی پوست استفاده از کرم ویتامین A تا مدت 3 روز (البته شایان ذکر است که چرب شدن بیش از حد پوست و استفاده زیاد از کرم باعث ریزش رنگ می‌شود.) 
 • انجام هر گونه پروسه لیزری به مدت 1 هفته پس از انجام این فرایند زیبایی ممنوع است.
 • تا چند روز پس از انجام این روش به هر طریقی از خیس کردن ابروها خودداری کنید.
 • از تحریک ، دستکاری و خاراندن محل میکروبلیدینگ ابرو دوری کنید.
 • از به ‌کارگیری هر گونه  لوازم آرایشی  اجتناب شود.
 • جلوگیری از رنگ ابرو
 •  به هیچ عنوان در زمان استراحت بالش را بر روی صورت تان نگذارید.
 • اجتناب از مصرف مواد غذایی محرک و تند تا مدت زمان یک هفته بعد از انجام این پروسه

دوام و ماندگاری میکروبلیدینگ

به ‌طور معمول ، برای مدت 1 یا نهایتا 2 سال میکروبلیدینگ دوام دارد. نتایج ماندگاری این روش زیبایی به موارد مختلفی بستگی دارد که از آن میان موارد زیر را می‌توان برشمرد :

 • نوع پوست داوطلب
 • رنگ و کیفیت مواد مصرفی
 • مراقبت‌های پیش و بعد از انجام این متد زیبایی
 • تبحر و مهارت متخصص مربوطه

آیا میکروبلیدینگ به ترمیم نیاز دارد؟

بله ، ترمیم این شیوه در فاصله زمانی یک تا دو ماه پس از انجام مرحله اول از اقدامات مهمی است که به کسب نتیجه ‌ای با ماندگاری بیش ‌تر ، طبیعی‌ و زیباتر کمک می‌ کند. در عین حال ، این پروسه تحت نظر بهترین متخصص میکروبلیدینگ در تهران روش آرایشی نیمه دائم است که احتمالا آثار و رنگ این فرآیند با گذشت یک تا دو سال به‌ تدریج محو شده و نیازمند ترمیم می باشد.

آیا می‌توان میکروبلیدینگ را پاک و یا ریمو کرد؟

بله. ریمو یا پاک کردن میکروبلیدینگ به دو روش امکان‌ پذیر است. این روش‌ ها عبارتند از :


استفاده از لیزر

این روش در شرایطی قابل استفاده است که طرح ایجاد شده با تکنیک هاشور ابرو به حد کافی پر رنگ می شود. در طی پروسه پاکسازی میکروبلیدینگ با لیزر، فرد داوطلب باید از کرم بی ‌حسی و عینک مخصوص محافظ چشم بهره گیرد. معمولا بعد از پاک‌ سازی هم نیاز است بیمار از پماد آنتی‌بیوتیک استفاده کند. به خاطر داشته باشید ، برای انجام این فرایند زیباسازی حتما باید افراد متخصص به مراکز معتبر مراجعه کنید.


تفاوت میکروبلیدینگ و روش‌های دیگر پر کردن ابروها

در حال حاضر تکنیک های متفاوتی در جهت پر کردن ابروها نسبت به استفاده از رنگ‌ دانه‌ها ایجاد شده است که هر یک معایب و مزیت‌ های خاص خود را دارند. در این قسمت از مقاله قصد داریم به طور مختصر میان میکروبلیدینگ و دیگر روش‌ ها مقایسه ای داشته باشیم تا شما زیباجویان عزیز متناسب با شرایط خود انتخابی درست و از روی اطلاعات کافی داشته باشید.


مقایسه میکروبلیدینگ و تاتوی ابرو

یکی از راه کارهای فرم دهی و پرپشت کردن ابروها تاتوی ابرو است که در مدت زمان چند سال توانست طرفداران بسیار زیادی را به خود جلب کند. اما پس از اختراع روش‌های دیگری مانند میکروبلیدینگ که متقاضیان نتایج طبیعی ‌تری از تاتو ابرو داشتند ، به مرور تاتو فراموش شد. البته افرادی هم هنوز وجود دارند که یا نتایج تاتوی ابرو را نسبت به تکنیک ‌های دیگر ترجیح می دهند و یا اینکه چون از قبل تاتو ابرو انجام داده اند ، از ریموو آن هراس دارند و از طرفی نمی توانند صبر کنند تا ابروهایشان به مرور زمان محو شود از این رو مجدد تاتو ابرو انجام می دهند. سوزن های متد تاتو عمیق تر به پوست وارد می شوند و به جای رنگدانه از جوهر در این شیوه استفاده می‌شود. ماندگاری این فرایند در مقایسه با میکروبلیدینگ بسیار بیشتر می باشد. اگر ابروهای فردی که از قبل تاتو انجام داده‌ را مشاهده کنید متوجه این موضوع می شوید. نکته قابل توجه اینجاست که تاتو نتیجه ای طبیعی ندارد و جوهر آن پس از مدتی دچار تغییر رنگ می‌ شود که این رنگ گاهی به شکل سبز یا آبی نمایان می شود. در صورتی که ناحیه ‌ای از ابرو تراشید شده باشد ، می‌تواند ظاهری نه‌ چندان زیبا و ناخوشایند به چهره مراجعه کننده ببخشد.


قیمت میکروبلیدینگ ابرو با رنگ و مواد مناسب

هر چه مرکز میکروبلیدینگ ابرو مجهزتر و متخصصان  آن ماهرتر باشند هزینه این پروسه نیز به طبع بالاتر می رود. با در نظر گرفتن تمام موارد بالا می توان گفت قیمت میکروبلیدینگ ابرو توسط متخصصان حرفه ای متغیر است. همچنین ترمیم ابرو بعد از انجام این متد ، نیاز به پرداخت هزینه جداگانه ای دارد.  در بهترین مرکز میکروبیلدینگ ابرو در تهران برای اطلاع از قیمت این فرایند زیبایی باید گفت قیمت این خدمات تا حد زیادی به موارد مختلفی بستگی دارد:

 • مهارت نیلوفر ابراهیمی بهترین متخصص میکروبلیدینگ
 • مرغوبیت رنگ ها ، سوزن و مواد مورد نیاز ميكرو ابرو
 • کیفیت دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز میکرو ابرو
 • تجهیزات و وسایل بهداشتی که برای میکروبلیدینگ استفاده می شوند.

میکروبلیدینگ ابرو دخترانه

با توجه به مطالب و مقاله های بسیار زیادی که در ارتباط با میکروبلیدینگ نوشته شده باز هم از داوطلبان این امر سوالاتی همچون چگونگی انجام آن شنیده می شود. در واقع ابروی میکرو یکی از جدیدترین روش های تاتو می باشد که موجب داشتن فرم طبیعی و نچرال می شود. این تکنیک آرایش دائم به شکل طبیعی و دخترانه به دلیل وجود الگوها و ظرافت هایی که دارد کاملا مناسب افراد نچرال پسند می باشد. این تکنیک با ماندگاری بالایش تنها در صورتی امکان پذیر است که فرد جلسه های ترمیم را جدی بگیرد. اگر خواستار انجام روش های آرایش دائم مانند تاتو خط چشم ، میکروبلیدینگ ابرو و سایر متد ها هستید ، حتما به بهترین متخصص میکروبلیدینگ در تهران خانم نیلوفر  ابراهیمی مراجعه کنید تا منجر به رضایت شما از نتیجه نهایی شود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا